baner8.jpg

Tradycyjnie już pod koniec roku szkolnego uczniowie z klasy IV zdają egzamin na kartę rowerową. W tym roku wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu 6 czerwca zakończyli go pomyślnie. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Więcej…

 

Czerwiec to jeden z miesięcy szczególnie wyczekiwany przez dzieci, a to dlatego, iż 1 czerwca to właśnie Ich święto - Dzień Dziecka.

Więcej…

 

Dnia 03.06.2019 r. z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z przedszkola i klasy 1 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie została zorganizowana wycieczka do „Loopy’s  Word” we Wrocławiu na zajęcia integracyjne.

Więcej…

 

 

Z okazji Dnia Dziecka, tradycyjnie uczniowie z ZSP z Jaroszowa wraz ze swoim opiekunem przeprowadzili akcję wspierającą podopiecznych Domu Dziecka w Świdnicy.

Tym razem uczniowie zebrali słodycze, które zostały przekazane dzieciom.  Wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim, którzy przekazali dary.

 

Dnia 31.05.2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się konkurs matematyczny ph. „Mistrz matematyki klas I - III”.

Więcej…

 

Coroczne Święto latawca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie to nawiązanie do idei wychowawczych Janusza Korczaka. Zostało ono zorganizowane 31 maja 2019 r. na boisku „Orlik”.

Więcej…

 

W czwartek - 30 maja 2019 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie został zorganizowany  IV Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „YOU CAN SING”.

Więcej…

 

We wtorkowe przedpołudnie - 28.05.2019 r. – w hali sportowej strzegomskiego OSiR–u rozegrany został VII Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który był objęty patronatem honorowym przez Panią Posłankę na Sejm RP - Monikę Wielichowską.

Więcej…

 

Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Kornelia Łabędzka  wygrała w Ogólnopolskim Konkursie Korczakowców.

Więcej…

 

W dniu 27 maja 2019 r. w jaroszowskim przedszkolu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, zostały zorganizowane  zabawy, gry, zawody sportowe.

Więcej…

 

Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowana jest przez Fundację Studia Wschód i  TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu.

Więcej…

 

Dnia 23.05.2019 r. w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego ph. „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Więcej…

 

W środę - 22 maja 2019 r. - uczniowie z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie wraz ze swoją wychowawczynią - Barbarą Zbrożek, katechetą - Tomaszem Dziurlą, ks. Markiem Krysiakiem - proboszczem naszej parafii oraz swoimi rodzicami udali się na wycieczkę do Legnicy, która była jednocześnie pielgrzymką dziękczynną dzieci pierwszokomunijnych za otrzymany dar Eucharystii.

Więcej…

 

Od 13 do 18 maja 2019 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie po raz pierwszy gościł 19 uczniów i 16 nauczycieli z Hiszpanii, Estonii, Włoch i Francji w ramach realizowanego od września 2018 r. projektu „YES +” będącego jednym z wielu unijnych programów edukacyjnych Erasmus+.

Więcej…

 

W dniach 20 i 21 maja 2019 r. odbyły się II Mistrzostwa Strzegomia Juniorów w Szachach pod patronatem Burmistrza Strzegomia.

Więcej…

 

W dniach 20 – 21 maja 2019 r. uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie z klas I – VI  wyjechali do Morawy, aby kontynuować działania w ramach programu „Jeździć konno każdy może”, który jest formą promocji i upowszechnienia jeździectwa oraz sportów hippicznych wśród dzieci z terenu gminy Strzegom.

Więcej…