b1.jpg

Dnia 20 maja 2019 r. w PSPS nr 10 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno–literackiego. Tematem XIII edycji konkursu „Moja Mama” było hasło: „Zdrowa żywność-ważna sprawa, ekologia to podstawa!”.

Więcej…

 
Od 13 do 18 maja 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbywać się będzie międzynarodowa wymiana uczniów i nauczycieli z Włoch, Hiszpanii, Francji i Estonii w ramach erasmusowego projektu „YES+” .

Poniżej prezentujemy zdjęcia z poniedziałkowego powitania Gości w Jaroszowie.

Więcej…

 

"Bieg Pamięci” w Rogoźnicy to stała pozycja w naszym sportowym kalendarzu. Jak co roku, liczna grupa uczniów z ZSP w Jaroszowie 1.05.2019 r. stawiła się na starcie biegów.

Więcej…

 

W piątek - 10 maja 2019 r. - w PSP nr 4 w Strzegomiu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów z klas VI ph. „Spotkania z Matematyką”. Jaroszowską szkołę reprezentowali: Julia Drohomirecka, Maciej Kawiak i Alan Korzystka.

Więcej…

 

Sezon na sianie i sadzenie w pełni, więc „ogrodnicy” z kasy  3A  z naszej szkoły też z chęcią wzięli się do pracy.

Więcej…

 

We wtorek - 30 kwietnia 2019 r. - uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie po raz kolejny wzięli udział w Patriotycznym Korowodzie Radości, aby zamanifestować przynależność narodową i dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Więcej…

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie we wtorkowe przedpołudnie, 30 kwietnia 2019 roku, odbyła się próbna ewakuacja. Tematyką ćwiczeń było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, które obejmowało praktyczną ewakuację z zagrożonych budynków szkolnych.

Więcej…

 

W poniedziałek 29.04.2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy - zadania zaplanowanego w ramach realizacji programu "Bezpieczny Dolnoślązak" - które przeprowadził pan Tomasz Dziurla, szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa w ZS-P w Jaroszowie.

Więcej…

 

W czwartek - 25.04.2019 r. - na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się finał IV Diecezjalnego Konkursu pn. „KL Gross-Rosen (1940-1945) - ocalić od zapomnienia”.

Więcej…

 

Talent jest jak kawałek szlachetnego ale surowego metalu;
dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje.”.

Stanisław Staszic

W piątek – 5 kwietnia 2019 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie został zorganizowany VII Wiosenny Przegląd Młodych Talentów.

Więcej…

 

W dniu 05.04.2019 r. dzieci z grupy przedszkolnej "Muchomorków", w ramach udziału naszej szkoły w programie "Bezpieczny Dolnoślązak", udały się do Wrocławia, by wziąć udział w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa na terenie Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika Wrocław-Strachowice.

Więcej…

 

Dnia 3 kwietnia 2019 r.  - uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w siedzibie Karkonoskiej Grupy GOPR w Jeleniej Górze.

Więcej…

 

W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci - 2 kwietnia 2019 r. - uczniowie z klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, czyli Pasowaniu na Czytelnika biblioteki szkolnej.

Więcej…

 

Dnia 27 marca uczniowie z klasy 8 SP oraz klasy III gimnazjum z Jaroszowa odwiedziły Zespół Szkół w Strzegomiu.

Więcej…

 

To już drugi z zaplanowanych zagranicznych wyjazdów uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, którzy od 18 do 23 marca 2019 r. wzięli udział w międzynarodowej wymianie w ramach projektu Erasmus +.

Więcej…

 

W ramach zajęć z profilaktyki bezpieczeństwa w zakresie  zachowania się dzieci na wsi w piątek 22 marca 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym  w Jaroszowie zaproszeni goście z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Świdnicy i Powiatowej Inspekcji Pracy przygotowały i poprowadziły prelekcje na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie prac polowych na wsi.

Więcej…