Zajęcia kulinarne w Akademii Przedszkolaka odbywają się zamiennie z zajęciami przyrodniczymi.

Więcej…

 

Pragniemy poinformować, że uczennica klasy 2 Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Zuzanna Kawiak, zdobyła wyróżnienie w pierwszym etapie OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „JANUSZ KORCZAK - ŚLADY PAMIĘCI" organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie za zestaw fotografii pt. „Czytanie Korczaka”.

Więcej…

 

W Akademii Przedszkolaka w ramach edukacji teatralnej została przygotowana zabawa tematyczna czyli teatralne warsztaty dla najmłodszych.

Więcej…

 

Dzieci z Akademii Przedszkolaka w poniedziałek - 9 stycznia 2017 r. -  poznały masę solną i doskonale bawiły się nią na zajęciach plastycznych. Zabawa była przednia, a „ulepianki” sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Więcej…

 

Za oknami biało, mróz także dopisał, a w przedszkolu w Jaroszowie bardzo ciepło i przytulnie. Dzieci z Akademii Przedszkolaka pamiętają o ptakach zimujących u nas, którym wcale nie jest łatwo przetrwać szczególnie, gdy śnieg przykryje roślinki będące ich pożywieniem.

Więcej…

 

Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Ich dziwny czar ten nastrój stwarza dla życia najważniejszy, rozlewa się na ludzkich twarzach uśmiechem najpiękniejszym. Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń” - Krystyna Chojecka „Ten nastrój”.

Więcej…

 

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Ze świętami związane są liczne tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem.

Więcej…

 

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie mieli okazję, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach na strzegomskim lodowisku.

Więcej…

 

Ponad 20 tysięcy monet (dokładnie 20 442 monety) o łącznej kwocie 541 zł 18 gr zebrali uczniowie, rodzice i nauczyciele w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie podczas tegorocznej akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” na terenie całej Polski.

Więcej…

 

Dnia 20 grudnia 2016 r. grupa projektowa, w której skład wchodzą: Zuzanna Kawiak, Amelia Grabowiec, Robert Kobyłczyk i Zofia Malinowska przeprowadziła wywiad z proboszczem parafii Jaroszów – ks. Markiem Krysiakiem.

Więcej…

 

Już od kilku lat, uczniowie drugiej klasy gimnazjum w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie realizują projekty edukacyjne, których celem jest  zespołowe i planowe działanie, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

Więcej…

 

Jak co roku, wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz ze swoim opiekunem Sylwią Chrut - Rudnicką zorganizowali zbiórkę słodyczy, kosmetyków i ubrań dla podopiecznych zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Świdnicy.

Więcej…

 

Dnia - 15 grudnia 2016 r. - w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie, w ramach realizacji projektu „Trzymaj formę”, odbyła się debata w temacie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Więcej…

 

W środę - 14 grudnia 2016 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się II Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych z udziałem najmłodszych uczniów z klas I – III SP.

Więcej…

 

Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. „Zdrowie na talerzu”, to jedno z wielu zadań w ramach ogólnopolskiego konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego Learning.

Więcej…

 

Pani Zosia bardzo się ucieszyła z paczek. Stwierdziła, że będzie się modlić za wszystkich, którzy przygotowali jej podarunki. Najbardziej cieszyła się z żywności i pościeli. Będzie mogła zjeść 3 posiłki dziennie i nie będzie musiała głodować. Dzięki tej paczce Pani Zosia poczuła się potrzebna i kochana.

Co chce przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję za współpracę, za okazane serce i trud towarzyszący tworzeniu paczek. Starsza osoba poczuła się znów potrzebna i kochana przez innych.