Dnia 14 listopada 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie odbyła się uroczystość  „Pasowania na przedszkolaka”.

Bohaterami spotkania były dzieci z grupy „Biedronek”, „Pszczółek”  i „Muchomorków”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pani dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Beata Jankiewicz, wicedyrektor szkoły Violetta Posłuszna – Koziałkowska oraz rodzice.

Uroczystość w dużym stopniu stanowiła zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w nowym dla siebie otoczeniu.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Występując przed tak wielką publicznością, wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor  dokonała pasowania używając Magicznego Ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały rożki obfitości, a pani dyrektor Beata Jankiewicz każdej grupie wręczyła wspaniałą maskotkę – DUŻEGO MISIA.

Po zakończeniu części oficjalnej, dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a w salach czekała na nie niespodzianka – smakowite babeczki i pyszny sok.