Już po raz piąty – 31 października 2017 r. - uczniowie z jaroszowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej rywalizowali ze sobą w Szkolnym Konkursie Piosenki Polskojęzycznej.

Konkurs odbył się tradycyjnie w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Tegoroczni uczestnicy zaprezentowali się w bardzo różnorodnym repertuarze, prezentując przed zebraną publicznością zarówno piosenki szkolne, dziecięce jak i repertuar poważniejszy.

Celem tego cyklicznie organizowanego konkursu jest prezentowanie się uczniów, którzy chcą pokazać szerszej publiczności swoje talenty wokalne oraz popularyzowanie polskiej piosenki- zarówno tej znanej z lekcji w szkole, jak i radia.

Występom uczniów przysłuchiwała się dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz i wicedyrektor Violetta Posłuszna – Koziałkowska oraz szkolny koordynator programu „Szkoła Odkrywców Talentów” - Monika Bytnar – Gołembiowska.

W tegorocznym konkursie wystąpili uczestnicy znani szkolnej publiczności z talentu wokalnego. Nie zabrakło również uczestników którzy w tym roku debiutowali w tej dziedzinie. Wszyscy wokaliści godnie zaprezentowali swoje umiejętności na symbolicznej scenie, a szanowne jury zdecydowało się wyłonić następujących laureatów:

W KATEGORII KLAS I-III:

1 miejsce- MONIKA KOŚĆ - kl. 3a

2 miejsce- ZuzannaPikuła - kl. 1a

3 miejsce- JuliaBagienko- kl. 1a

W KATEGORII KLAS IV-VII:

1 miejsce- KORNELIA ŁABĘDZKA - kl. 5a

2 miejsce- JuliaSoroka - kl. 4b

3 miejsce- Wiktoria Świątoniewska - kl. 6a

Oprócz uczniów nagrodzonych, należy wymienić także tych, którzy wzięli udział w konkursie, ale niestety nie zdobyli nagród. A byli to: Anna Kowalczyk (kl. 2a), Oliwia Szczepanek (kl. 2a), Nadia Świątek (kl.2a), Hanna Balcerzak (kl. 3b), Zuzanna Skiera (kl. 3b), Julia Adamczyk (kl. 4a), Julia Hamernik (kl. 4b), Kacper Młynarski (kl. 5a), Daniel Kuszaj (kl. 6a).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy,

aby śpiew sprawiał mi wiele radości każdego dnia.