W czwartek - 9 listopada 2017 r. - w Bibliotece - Centrum Kultury w Czarnym Borze uczennica klasy 6a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - ALICJA BOHONOS została laureatką regionalnego konkursu pt. „Bezpieczny KRUSnal".

Organizatorem konkursu byli: Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Świdnicy, Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu Nadleśnictwo w Świdnicy.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z 17 szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Alicja zdobyła 2 miejsce wykazując się ogromną wiedzą  z zakresu bezpieczeństwa, zagrożeń chorobowych i wypadkowych w obszarach wiejskich i leśnych.

Szóstoklasistka w nagrodę otrzymała wiele pięknych nagród, ale największą radość sprawił jej wygrany smartfon. Ala nie spoczywa jednak na laurach. Rozpoczęła już przygotowania do etapu wojewódzkiego, na który pojedzie do Wałbrzycha wraz z opiekunem - Dorotą Burzyńską - już 7 grudnia br.

W konkursie „KRUSnal” jaroszowską szkołę reprezentowały 2 uczestniczki. Drugą z nich była Malwina Dzieniszewska - również szóstoklasistka. Niestety Malwinie nie udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego.

Obie uczestniczki godnie zaprezentowały swoją szkołę, wykazując się dużą wiedzą podczas konkursu, jak i podczas zwiedzania Jaskini Nietoperzy na terenie Nadleśnictwa Świdnica.

Alicji życzymy jak najlepszego wyniku na wojewódzkim etapie konkursu.

{gallery}galeria/2017_18/konkurs_krus{gallery}