Strzelnica w Starych Bogaczowicach była miejscem, gdzie 12.11.2017 r. rozegrał się konkurs strzelecki, będącym elementem projektu pt. „100 strzałów dla Niepodległej”, prowadzonego przez Związek Strzelecki ze Strzegomia, pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej z inicjatywy absolwenta ZSP w Jaroszowie – Błażeja Kołodzieja.

Drużyna gimnazjalistów z klasy III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie w składzie: Bartosz Głód, Sebastian Bohonos, Cezary Stępień, Patryk Nowak i Robert Kobyłczyk po emocjonującej dogrywce zajęła IV miejsce wśród 7 drużyn biorących udział w konkursie.

W konkursie indywidualnym, wśród 35 zawodników, również po dogrywce, IV miejsce zajął Sebastian Bohonos.

Nagrody, ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, wręczył radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pan Piotr Sosiński.

Zawody przeprowadziło Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie pod opieką pana Dariusza Ciska, który był jednocześnie instruktorem dla nowicjuszy i sędzią zawodów.

Opiekę nad uczniami z Jaroszowa sprawował pan Waldemar Abram.