Dzień 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a, a jednocześnie jest to także Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, wychowawczynie dla dzieci z „Akademii Przedszkolaka” zorganizowały bajkowe spotkanie.

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny, niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Temu też, służyć miały nasze zajęcia. Maluchy miały możliwość przypomnienia lub poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in. : „Trzy świnki”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Pinokio”, „Dziewczynka z Zapałkami”, „Alicja w Krainie Czarów”. Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami.

Zwieńczeniem dnia były obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, które obfitowały w zabawy i konkursy.