W dniu 24 października 2017 r. uczniowie z klasy 6a Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach geologicznych, podczas których poszukiwali „skarbów Ziemi".

Wyjazd i udział w warsztatach związany był z realizowanym przez klasę projektem edukacyjnym pt. „Poznajemy skarby Ziemi". Kilka tygodni poprzedzających wyjazd, uczniowie spędzili na poszukiwaniu informacji związanych z tematem projektu.

Szóstoklasiści udali się na wyprawę do miejscowości Nowy Kościół. Poszukiwania skierowane były głównie na przepiękne agaty, ale młodym geologom udało się znaleźć również inne ciekawe, kamienne wytwory natury.

W poszukiwaniach wspierał uczniów znawca tematu - pan Piotr Sarul, który dzięki 20-letniemu doświadczeniu jest specjalistą w tej dziedzinie. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć eksponaty znalezione przez pana Piotra.

Uczestnikom  towarzyszyły emocje przez cały czas trwania wycieczki. Pasjonujące okazało się zarówno samo poszukiwanie jak i wyczekiwanie momentu, w którym po przecięciu odsłoni się „piękno kamiennego wnętrza".

Uczniowie wrócili z wyjazdu pełni wrażeń i pamiątek - darów natury.

Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni – Dorota Burzyńska i nauczycielka – Monika Bytnar – Gołembiowska.