W piątek - 27 października 2017 r. - dzieci z jaroszowskiego przedszkola z grupy ,,Pszczółek” wraz z wychowawczynią Dorotą Gacek wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Jaroszowie.

W przychodni czekała już tam na nas pielęgniarka - pani  Anna Maksymczak, która w bardzo przystępny sposób zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu w sprzęt i jego przeznaczenie. Przedszkolaki pogłębiły swoje wiadomości na temat pracy pielęgniarki. Chętne dzieci przyjmowały na siebie określone role, wykorzystując przy tym akcesoria pielęgniarskie.

Dowiedziały się także jak bardzo ważna i odpowiedzialna jest praca lekarza. Pani Ania przypomniała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu i dostosowywanie ubioru do różnych warunków atmosferycznych.

Na koniec pani Ania, która od lat jest „Przyjacielem Szkoły” w Jaroszowie, wręczyła dzieciom słodki poczęstunek i kolorowanki oraz naklejkę ,,Dzielnego pacjenta”.

Natomiast dzieci odwdzięczyły się i wręczyły pani Ani słodki  upominek.

Dla „Pszczółek” to był naprawdę dzień miły i pełen wrażeń.