W pochmurny, październikowy dzień – 27.10.2017 r. – przygotowani na wyprawę czwartoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa wyruszyli wraz z opiekunami na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Okazuje się, że nie trzeba jeździć daleko, bo w naszym regionie można wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczych, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Najważniejszą atrakcją wyjazdu było poszukiwanie agatów w kamieniołomie w Lubiechowej. Zanim uczniowie przystąpili do poszukiwań, wcześniej zostali wyposażeni w odpowiednie narzędzia oraz okulary zabezpieczające wzrok. Pani Julia, która była przewodniczką i ekspertką w tym temacie, służyła radami i uczyła uczniów odróżniać ukryte wśród innych kamieni małe geologiczne cudeńka. Pogoda była kapryśna, ale uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do zajęć terenowych.

Kiedy zakończyła się część „w terenie”, grupa rozpoczęła zajęcia w Dobkowie. Podczas zajęć w pracowni kamieniarskiej uczniowie zostali podzieleni na grupy, tak by po przecięciu kamieni przez panią Julię, móc samodzielnie wypolerować swoje okazy.

Wyposażenie pracowni i sal Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej było wielką atrakcją dla dzieci, które bardzo chętnie wzięły udział w warsztatach o wulkanach i minerałach.

Po bezpiecznym dotarciu do Jaroszowa, uczniowie stwierdzili, że jeszcze raz będą chcieli wziąć udział w kolejnych zajęciach w Dobkowie, które na pewno zostaną zorganizowane w II semestrze.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu były wychowawczynie: Monika Bytnar – Gołembiowska (kl. 4 A) i Joanna Pietras (kl. 4 B) oraz nauczyciel – Waldemar Abram.