Dnia 18.10.2017 r. uczniowie z klasy IA i IIA SP z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami: Barbarą Zbrożek i Dominiką Pieszko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Po przyjeździe na miejsce, uczniowie zostali zaproszeni na naukowy zawrót głowy w laboratorium. Ubrali fartuchy i zamienili się na chwilę w szalonych naukowców. Nie zabrakło oczywiście wybuchów i doskonałej zabawy. Uczestnicy, podczas samodzielnie wykonywanych, prostych doświadczeniach poznawali procesy i zjawiska, z którymi mają do czynienia w codziennym życiu oraz mogli zrozumieć świat ukryty w kropelce wody.

Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem Centrum Nauki z edukatorem. W Sali Ziemi - pod wspaniałymi, ceglanymi sklepieniami - znajduje się interaktywna makieta rzeki, która pozwoliła dzieciom zamoczyć ręce w wodzie i samodzielnie wywołać powódź! W tym miejscu znajdowała się także kolekcja skał i minerałów z regionu Dolnego Śląska.

Jest to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Tutaj - w Krainie Wygasłych Wulkanów - dzieci mogły także zobaczyć strzelającą w niebo lawę. Była to wspaniała wyprawa, gdzie nauka połączona została z zabawą. Dzieci były zachwycone!