„Dla chcącego, nic trudnego” chciałoby się powiedzieć po obejrzeniu programu artystycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Mimo tego, że sala gimnastyczna jest w remoncie, udało się w sali lekcyjnej zorganizować niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W piątkowe przedpołudnie – 13 października 2017 – zaproszono nauczycieli oraz pracowników szkoły na program artystyczny przygotowany wg scenariusza uczennicy klasy III gimnazjum – Zofii Malinowskiej. W przygotowanie niespodzianki dla nauczycieli i zaproszonych Gości zaangażowali się uczniowie z obu Samorządów Uczniowskich – szkoły podstawowej i gimnazjum. Ważne jest to, że scenografię, stroje i upominki uczniowie wykonali samodzielnie na zajęciach Koła Plastycznego. Tym większą mieli satysfakcję z bardzo dobrze wykonanej pracy.

Wszyscy zebrani byli pod wielkim wrażeniem wiersza recytowanego przez Malwinę Dzieniszewską oraz występu uczniów (od najmłodszych klas szkoły podstawowej, po gimnazjalistów) podczas, którego wykorzystali plastikowe kubeczki, w tzw. „Cup song”. Był to popis nie tylko poczucia rytmu, ale przede wszystkim współpracy uczniów w różnym wieku.

Po zakończeniu programu artystycznego nastąpiła równie ważna część uroczystości, podczas której dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz wręczyła szczególne wyróżnienia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Wyróżnienie nauczyciele to:

Violetta Posłuszna-Koziałkowska, Bronisława Czapla, Justyna Fedyczkowska, Dorota Burzyńska, Monika Bytnar-Gołembiowska, Agnieszka Nowacka, Małgorzata Januś, Sylwia Chrut – Rudnicka, Dorota Mielcarek, Joanna Pietras, Małgorzata Kolano, Elżbieta Szczepanik i Bożena Wilczak.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywania obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotymi Medalami zostały odznaczone: Panie: Beata Jankiewicz, Małgorzata Kolano, Dorota Burzyńska oraz Grażyna Młynarska – Gajewska. Natomiast Pani Elżbieta Szczepanik otrzymała Medal Srebrny. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała dyrektor Beata Jankiewicz, natomiast Nagrodę Kuratora Oświaty przyznano wicedyrektor Violetcie Posłusznej – Koziałkowskiej. Uroczystość wręczenia odbędzie się 17 października 2017 r. w Szczawnie – Zdroju.

Na koniec, w imieniu Rady Rodziców głos zabrał przewodniczący – pan Remigiusz Wołowiec, który złożył nauczycielom w dniu ich święta serdeczne życzenia oraz przekazał piękny i pyszny tort.