Dnia 5 października 2017 r. na boisku Orlik przy SP nr 3 w Strzegomiu odbył się turniej w ramach Mistrzostw Gminy w piłce nożnej chłopców.

Chłopcy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie rywalizowali z zespołem gospodarzy oraz ekipami ze SP nr 2 oraz SP z Goczałkowa. W pierwszym meczu okazaliśmy się lepsi od rówieśników z Goczałkowa wygrywając 3:0 (dwie bramki Maciej Makówka oraz Jakub Głód).

W drugim meczu spotkaliśmy się reprezentacją SP nr 2. Po zaciętym meczu wygraliśmy 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Cezary Stępień (najładniejsza bramka turnieju strzelona przewrotką!!!) oraz Konrad Puchalski.

W ostatnim meczu spotkaliśmy się z ekipą gospodarzy. Przez dłuższy czas utrzymywał się remis 0:0, który premiował do kolejnego etapu naszą drużynę. Niestety nie udało nam się utrzymać tego rezultatu do końca meczu i tracąc bramkę w ostatniej minucie, przegraliśmy ostatecznie 0:1.

W ostatnim meczu turnieju spotkała się drużyny SP nr 2 i Goczałkowa. Wygrali Ci pierwsi 8:0 i lepszym bilansem bramek awansowali dalej.

Nam zostało drugie miejsce i satysfakcja, że jako jedyni pokonaliśmy późniejszych zwycięzców. Opiekę nad drużyną sprawowała nauczycielka -  Monika Garbacz.