Przedszkolaki z grupy ,,Biedronek’’ przez pierwszy tydzień października poznawały owoce i warzywa, gdyż jesień to doskonały czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania.

W sali pojawił się kącik pełen pachnących i świeżych warzyw oraz owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

Najważniejsza jest jednak możliwość samodzielnego komponowania zdrowego śniadania lub przekąski. Dlatego przedszkolaki zorganizowały wspólnie z wychowawczynią „Zdrową - witaminową przekąskę”. Działanie takie sprawiło, iż wielu niejadków skusiło się o spróbowanie zdrowych warzyw i owoców oraz  wykonanej  samodzielnie sałatki.