W środę - 20 września 2017 r. - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.

Po śniadaniu, dzieci z grupy ,,Biedronek” , ,,Pszczółek” i ,,Muchomorków oraz pracownicy przedszkola w doskonałych humorach zebrali się na podwórku szkolnym.

Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor Violetta Posłuszna-Koziałkowska, która powitała dzieci i ich rodziców oraz nauczycielki. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania, przedszkolaki ze wszystkich grup przypomniały sobie  o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Uroczystość poprzedziło wspólne odśpiewanie ,,Hymnu Przedszkolaka”.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną oraz wspólnych tańców: ,,Dwóm tańczyć się zachciało”, ,,Nie chcę cię…” czy ,,Kaczuchy”.

Na zakończenie uroczystości dzieci i rodzice oraz wychowawcy wzięli udział w Kolorowym Marszu przez Jaroszów.

Po zakończeniu wspólnej zabawy zaproszono dzielne przedszkolaki na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zabawom i uśmiechom nie było końca. Myślimy, że ten radosny dzień na długo pozostanie  w pamięci każdego przedszkolaka.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie  uroczystości.