W dniu 11.09.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się wybory do Szkolnej Rady Wolontariatu.

Przewodniczącą została ALEKSANDRA SYPKO z kl. VII, a zastępcą MARIA MICHAŁOWSKA z kl. II gimnazjum.

Wolontariusze podczas spotkania zaplanowali na nowy rok szkolny realizację wielu akcji charytatywnych, m.in. włączą się w akcję „Szlachetna Paczka”, WOŚP, pomoc seniorom, pomoc dla Domu Dziecka.

Wolontariusze zadeklarowali, że nadal będą angażować się w pomoc innym potrzebującym ludziom. Do Koła Wolontariatu obecnie przystąpiło 15 uczniów, ale koordynator serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą „czynić dobro”. Już 21 września br. wolontariusze wraz z opiekunem będą uczestniczyć w 5. Marszu Kapeluszowym w Strzegomiu, na który zamierzają przygotować słodką niespodziankę.