W drugim semestrze minionego roku szkolnego dzieci z klasy II b SP odwiedzili niezwykli goście, którzy czytali im ich ulubione książki, a także opowiadali o swojej nauce, pracy, zainteresowaniach i życiowych pasjach. Wśród gości byli rodzice: pani Agnieszka Skiera i pan Zbigniew Kołodziej oraz brat jednej z uczennic: Błażej Kołodziej.

Pani Agnieszka Skiera opowiedziała dzieciom o pracy w japońskiej firmie DaicelSafety Systems Europe (DSSE), która jest producentem różnych typów napełniaczy do poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażerów. Swoją opowieść wzbogaciła pokazem stroju pracowniczego i ciekawą prezentacją pokazaną na tablicy interaktywnej. Niespodzianką podczas spotkania z panią Agnieszką był batonowy tort dla Zuzi Skiery na jej ósme urodziny, którym poczęstowała wszystkie dzieci.

Kolejnym gościem był pan Zbigniew Kołodziej - sołtys wsi Jaroszów, który  w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Uczniowie uważnie słuchali jego wypowiedzi oraz zadawali gościowi różnorodne pytania. Najczęściej pytali o to co zrobić, aby zostać sołtysem, z jakimi problemami przychodzą do sołtysa mieszkańcy, jakie zadania zostały już zrealizowane, a jakie należy jeszcze przeprowadzić oraz czy trudno jest pogodzić obowiązki sołtysa z pracą zawodową i zainteresowaniami. Dzieci ciekawiło również, jakie cechy osobowościowe powinien posiadać kandydat na to stanowisko. Później w  wielkim skupieniu wysłuchały czytanej książki i z apetytem zjadły słodycze, którymi gość ich poczęstował.

Ogromne zainteresowanie wśród drugoklasistów wzbudził  następny gość - Błażej Kołodziej- maturzysta klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, który nie tylko bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o swojej szkole, fascynacji wojskiem i militariami, ale również przyniósł ze sobą części wyposażenia żołnierskiego. Okazało się, że dziewczynki chętnie na równi z chłopcami przymierzały hełm, kamizelki kuloodporne i oglądały elementy broni. Na pamiątkę tego spotkania,wszystkie dzieci otrzymały łuski po nabojach i kolorowanki o tematyce wojskowej, po czym uważnie wysłuchały czytanej przez gościa książki.

Dzieci z klasy II b wraz z wychowawczynią Elżbietą Szczepanik

serdecznie dziękują RODZICOM i POZOSTAŁYM GOŚCIOM, którzy uczestniczyli

w akcji czytania książek dzieciom i prezentacji swojego zawodu.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej klasy w nowym roku szkolnym.