We wtorek - 13 czerwca br. - na stadionie OSiR w Strzegomiu odbył się XIV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Ziemi Strzegomskiej. W zawodach wystartowało ponad 150 uczniów, w tym 19 - osobowa reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Tegoroczne zawody rozgrywane były według zasad czwórboju lekkoatletycznego, czyli każdy uczestnik miał do wykonania bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów (dziewczęta) lub 1000 metrów (chłopcy). Wyniki konkurencji w przeliczeniu na punkty stanowiły o klasyfikacji indywidualnej zawodów.

W kategorii szkół podstawowych, wśród 6 nagradzanych dziewcząt Aleksandra Sypko była najlepsza, Amelia Gajos – czwarta, a Alicja Bohonos - szósta.

Wśród chłopców ze szkoły podstawowej na trzecim miejscu uplasował się Mikołaj Ziora, a na miejscu czwartym - Paweł Markowski. W tych kategoriach startowało po 48 zawodników, tym większe gratulacje dla uczniów za zajęcie miejsca w pierwszej szóstce.

Wśród gimnazjalistów, reprezentowanych tylko przez naszych pierwszoklasistów, w gronie nagrodzonych znaleźli się Klaudia Goldian i Jakub Głód zajmując piąte miejsca.

Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy byli świetnie przygotowani do zawodów, doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i osiągali wyniki na miarę swoich możliwości.

Opiekę nad uczniami z sprawowali nauczyciele: Justyna Fedyczkowska, Joanna Citków i Waldemar Abram.