W czwartek – 8 czerwca 2017 r. - pracę nad swoimi projektami edukacyjnymi zakończyły dwie grupy uczniów z klasy II gimnazjum.
Prezentacji uczniów w sali gimnastycznej przyglądała się dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która obserwowała realizację zadań uczniów na terenie szkoły przez cały rok szkolny.

Jako pierwsze swój projekt podsumowały dziewczęta: Wioletta Kardynał, Wiktoria Guzera, Katarzyna Wilczak i Sandra Guzera. Realizowały one projekt ekologiczno – plastyczny ph. „Z ekologią na Ty – zrób coś z niczego” pod okiem opiekuna – Moniki Bytnar – Gołembiowskiej. W prezentacji multimedialnej gimnazjalistki zawarły krótkie opisy swoich zadań oraz dokumentację fotograficzną.

Miłym akcentem podczas prezentacji był słodki poczęstunek, który dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek w podziękowaniu za czynny udział w zajęciach plastycznych, które były jednym z zadań projektowych.

Dziewczęta wręczyły także dyplomy i nagrody dla uczniów: Diany Rogalskiej, Macieja Kawiaka i Adrianny Dubielczyk za udział w konkursie plastycznym.

Drugi projekt ph. „Sport i aktywność fizyczna – drogą do zdrowia”realizowali: Bartosz Głód, Maciej Makówka, Konrad Puchalski i Emil Żądło. Chłopcy wybrali tematykę sportową, a ich opiekunem była nauczycielka – Justyna Fedyczkowska.

Gimnazjaliści podsumowali swoje działania także zamieszczając je w prezentacji multimedialnej. Najciekawszym zadaniem, z którego zadowoleni byli chyba wszyscy uczniowie to wyjątkowy trening z panią Małgorzatą Ostrowską oraz turniej sportowy dla młodszych uczniów naszej szkoły.

Po zakończeniu prezentacji każdego z projektów, pani dyrektor dzieliła się z uczniami swoimi spostrzeżeniami i uwagami, które były bardzo przydatne przede wszystkim dla pierwszoklasistów, którzy w przyszłym roku będą wykonywali swoje projekty edukacyjne.

W podsumowaniu swoich działań uczniowie mówili także o swoich wrażeniach z realizacji projektów, o nowych doświadczeniach i ciekawym wyzwaniu, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.