Przez cały rok szkolny dzieci z klasy II b SP wraz z wychowawczynią Elżbietą Szczepanik prowadziły kącik przyrody, w ramach którego wykonywały wiele zadań.

Dbały o zakupione jesienią roślinki doniczkowe, dokarmiały ptaki w okresie jesienno - zimowym, by nie brakowało im ziarna w karmniku i rozwieszały na krzewach tłuszczowe kulki.  Dzięki temu miały okazję obserwować zachowania i  zwyczaje ptaków. Wiosną dzieci wysiały rzeżuchę, którą ozdobiły stół wielkanocny i  wyhodowały fiołki alpejskie z listków.

Drugoklasiści prowadzili również kalendarze pogody w miesiącach: styczniu, marcu i maju, w których systematycznie zapisywali obserwacje pogodowe i zauważone zmiany w świecie przyrody. Poprzez te działania nauczyli się odczytywać wskazania termometru, poznali i stosowali graficzne symbole synoptyczne, utrwalili cechy charakterystyczne dla zimy, przedwiośnia i wiosny, a także dokonali analizy zmian pogody na przestrzeni kilku miesięcy.

Do klasowego kącika przyrody zaglądały nie tylko dzieci, ale również miejscowe koty, które często wygrzewały się na parapecie obok karmnika lub podglądały dzieci uczące się w klasie. One również były obiektem zainteresowania i obserwacji drugoklasistów.