W poniedziałek - 12 czerwca 2017 r. – został przeprowadzony Szkolny Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów z klas I – III SP Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie.

Celem konkursu było:promowanie czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, tworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

W konkursie przygotowanym przez nauczycielkę - BarbaręZbrożekwzięli udział uczniowie z klas I – III wytypowani przez swoje wychowawczynie. Uczestnicy konkursu zobowiązani byli do przygotowania fragmentu dowolnej książki, następnie uczestnicy przeczytali wskazany fragment (prezentacja tekstu do 2 minut).

Podczas czytania ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, emerytowana polonistka - Janina Miziołek oraz bibliotekarka - Elżbieta Gadula wyłoniłazwycięzców.

 

MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA ZOSTALI:

WIKTOR BAGIENKO, ROZALIA NYCZ, MATEUSZ MACHNIKOWSKI

 

Gratulujemy!