O tym przekonali się uczniowie klas drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej, którzy 7 czerwca 2017 roku wzięli udział w Szkolnym Konkursie - „ORTOGRAFEK”.

Chociaż pisownia języka polskiego bywa trudna dla wielu uczniów, to nie zabrakło chętnych, którzy podjęli wyzwanie zmierzenia się z zadaniami konkursowymi. Uczniowie napisali dyktando o tchórzu i rozwiązali zadania - łamigłówki ortograficzne.

Wszyscy pracowali  w wielkim skupieniu przez 45 minut, a następnie posilili się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

Poziom jaki zaprezentowali uczniowie biorący udział potyczkach ortograficzny okazał się bardzo wysoki. O przyznaniu poszczególnych miejsc na podium zdecydowały minimalne różnice punktów.

• Tytuł Mistrza Ortografii klasy trzeciej zdobyła Julia Wiraszka - kl. III a

• Tytuł Mistrza Ortografii klasy drugiej zdobył Przemysław Januś - kl. II b

II miejsce:  Patrycja Kowalczyk - kl. III a, Martyna Trela - kl. II a, Łucja Kołodziej - kl. II,  Adrian Grajny - kl. II

III miejsce: Aleksander Kowalski - III b, Rozalia Nycz - kl. II

IV miejsce: Weronika Diduszko - kl. III a, Julia Świątkowska - kl. II a

V miejsce: Justyna Redlica - kl. III b

VI miejsce: Krzysztof Supranowicz - kl. III b

Gratulujemy i mamy nadzieję, że zwycięzcy będą stanowili inspirację dla swoich rówieśników w dążeniu do wzorowego posługiwania się zasadami ortograficznymi języka polskiego.

Konkurs zorganizowały, przeprowadziły i rozstrzygnęły nauczycielki: Elżbieta Szczepanik i Anna Madej.