W środę - 07.06.2017 r. - przedszkolaki z grupy ,,Biedronek”, ,,Pszczółek” i ,,Muchomorków” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wałbrzycha do teatru Lalki i Aktora na spektakl pt.,,Koziołek Matołek”.

Piękna sceneria, doskonała gra aktorów oraz niezwykła muzyka i oświetlenie sprawiły, że udział w spektaklu był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Przedszkolaki doświadczyły wielu przeżyć - uśmiechały się i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera Koziołka, który przemierzał świat, szukając swego miejsca na ziemi. Bohater wychodził cało z każdej opresji i przybył do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko, to co dla niego najlepsze.

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.

Przedszkolakom bardzo podobało się przedstawienie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.