W pogodny dzień - 31 maja 2017 r. - uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej z Jaroszowa wzięli udział w Święcie Latawca.

Wydarzenie to było nawiązaniem do międzynarodowego święta – Kites and Dreams organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka (IKA).

Tak naprawdę najwspanialsze było wzniesienie się, niczym latawce, ponad wszystko, nabranie w piersi powietrza i bieg do przodu z zapartym tchem. Tak niewiele, a tak wspaniale. Uśmiech dziecka, radość dorosłych i wspólne dzieło - mknący po niebie latawiec. Tego właśnie pragnął Stary Doktor, aby „duży" dał szczęście „małemu", aby „mały" spełniał marzenia , a „duży" wspierał go w tym dziele.

Korczak pisał: „Nie wiem dlaczego, ale zdaje mi się dotkliwym brak ogni bengalskich i fajerwerków, żywych obrazów i latawców podczas uroczystości dziecięcych".

Piękna pogoda i roześmiani uczestnicy spowodowali, że spotkanie było niezwykle udane.

Dziękujemy tym uczniom i rodzicom, którzy wspólnie przygotowali latawce.