W środę - 17 maja 2017 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie została zorganizowana XII edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, którego głównym celem było wyłonienie reprezentantów do konkursu gminnego.

Uczestnicy w ciekawy i barwny sposób recytowali wiersze z zakresu literatury dla dzieci, za co otrzymali gromkie brawa od zasłuchanej publiczności – uczniów
z klas I – III SP.

Komisja w składzie: Beata Jankiewicz - dyrektor ZSP w Jaroszowie, Elżbieta Gadula - bibliotekarka jaroszowskiej filii Biblioteki Publicznej w Strzegomiu i Monika Bytnar – Gołembiowska – polonistka i bibliotekarka z jaroszowskiej szkoły, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Łucja Kołodziej – kl. II b

II miejsce – Aleksander Łabędzki – kl. I a

III miejsce – Zuzanna Skiera – kl. II b

wyróżnienie: Julia Soroka – kl. III b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcom nagrody książkowe wręczyła wicedyrektor - Violetta Posłuszna - Koziałkowska. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Anna Madej i Elżbieta Szczepanik.