Dnia 19 maja 2017 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie na zaproszenie organizatorów udali się na pieszą wycieczkę do Morawy na Puchar Narodów WKKW.

Wyruszyliśmy w trzech grupach pod opieką wychowawców i nauczycieli: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, potem klasy IV-VI szkoły podstawowej, następnie uczniowie klas I-III gimnazjum. Pogoda nam dopisała i w czasie drogi mogliśmy podziwiać przepiękne, wiosenne krajobrazy. Na miejsce dotarliśmy po ok. 45 minutach marszu. Tam, pod opieką przedstawiciela organizatora, zwiedziliśmy hipodrom oraz trasy zawodów. Pani opowiedziała nam o historii zawodów oraz odbywających się konkursach. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły, mające odbyć się w sobotę, zawody w krosie. W tym dniu na hipodromie został rozegrany najbardziej prestiżowy konkurs ujeżdżania. Osobiście mogliśmy, dzięki organizatorom zawodów, podziwiać zmagania w tym konkursie.

Do szkoły wracaliśmy inną trasą, gdzie mogliśmy podziwiać piękne, żółte pola rzepaków. Około godziny 12:00, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad.