W sobotę - 20 maja 2017 r. - reprezentacja szkoły podstawowej z Jaroszowa wzięła udział w X Turnieju Piłki Nożnej im. Czesława Żydka, który odbył się na boisku Unii Jaroszów.

Oprócz naszej drużyny do turnieju przystąpiło jeszcze 7 zespołów. Wszystkie reprezentacje zostały podzielone na dwie grupy. Jaroszowianie musieli zmierzyć się w swojej grupie z zawodnikami z Udanina, Olszan i Kostrzy. Wygrali wysoko dwa mecze, jeden przegrali tylko jedną bramką i ostatecznie wyszli z grupy na II miejscu, z możliwością gry o III miejsce w turnieju. Nie zmarnowali tej szansy i w meczu o III miejsce pokonali chłopaków ze szkoły nr 4 ze Strzegomia.

Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych: Paweł Markowski został królem strzelców, z dorobkiem 11 bramek, a Wojciech Kłyszyński w konkursie strzałów do celu uplasował się na II miejscu podium.

Podziękowania należą się organizatorom turnieju, kibicom (nasi chłopcy mieli swoje wierne fanki) oraz ogromne gratulacje dla wszystkich grających. Pokazali dzisiaj, że w piłkę nożną potrafią grać doskonale.