W poniedziałek - 22.05.2017 r. - na boisku Orlik w Jaroszowie rozegrany został V Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który był objęty patronatem honorowym przez Panią Poseł na Sejm RP - Monikę Wielichowską oraz Pana Wiesława Kiliana – Senatora RP.

Organizatorami Turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Rozgrywane mecze dostarczały widzom wielu wrażeń, o których na bieżąco informował  komentujący  wszystkie mecze Pan Krzysztof Kalinowski – z-ca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury. W zmaganiach sportowych udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z czterech gimnazjów z gminy Strzegom. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna  „DEVANGELS”  z ZSP w Jaroszowie przygotowana przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską. Organizatorzy zadbali  również o prowiant dla zawodników oraz butelkę wody mineralnej.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a co najważniejsze rozegrane w atmosferze fair play. Jak zwykle piękna pogoda była miłym dodatkiem do emocjonujących zmagań młodych koszykarzy.

Już drugi raz z rzędu zwycięzcą w kategorii dziewcząt  została drużyna z Gimnazjum w Jaroszowie, a chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu wywalczyli Tytuł Mistrza gminnej koszykówki.

Opiekunami jaroszowskich drużyn były nauczycielki: Justyna Fedyczkowska i Joanna Citków.

Wśród dziewcząt drugie miejsce przypadło uczennicom z Gimnazjum nr 1, a trzecie zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu.

W kategorii chłopców na drugim miejscu podium uplasowali się uczniowie z Gimnazjum w Jaroszowie, na trzecim drużyna z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, natomiast koszykarze z Goczałkowa zajęli czwarte miejsce..

W gronie wyróżnionych, jako najlepszy koszykarz turnieju znalazł się zawodnik z Gimnazjum nr 2 – Patryk Gryga, a wśród dziewcząt gimnazjalistka z Jaroszowa – Martyna Krzyszczak.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonała Pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP, Pan Wiesław Witkowski – zastępca burmistrza Strzegomia, Pani Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Pan Grzegorz Luszawski – dyrektor OSiR w Strzegomiu. Podobnie jak w ubiegłym roku, miłym akcentem turnieju był wspólny występ taneczny zawodników i Gości zainicjowany przez Panią Poseł

Goście otrzymali z rąk dyrektor ZSP w Jaroszowie – pani Beaty Jankiewicz pamiątkowe suveniry rękodzielnicze wykonane przez nauczycielkę – panią Dorotę Burzyńską.

Kolejny turniej zakończył się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym Gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się Pani Poseł Monice Wielichowskiej oraz Panu Senatorowi  Wiesławowi Kilianowi, którzy ufundowali nagrody dla drużyn. Pani poseł pomimo natłoku obowiązków zawsze znajduje czas, by towarzyszyć zawodnikom podczas turnieju. Organizatorzy dziękują serdecznie SCK w Strzegomiu za nagłośnienie i pomoc w organizacji turnieju.