Uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięły udział w XIII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Muzyka Łączy Europę”, który został zorganizowany 12.05.2017 r.  przez nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu w SCK. Kornelia Łabędzka zajęła w nim III miejsce.

Jaroszowską szkołę reprezentowały: Zofia Malinowska (kl. 2 gim.) z piosenką „Radioactive” Imaginary Dragons, Kornelia Łabędzka (kl. 4 SP) z piosenką „All about that bass” Meghan Trainor i Wioletta Kardynał (kl. 2 gim.) z piosenką „Roar” Katy Perry, której oprawę taneczną występu stworzyły koleżanki z klasy 3 gim.: Wiktoria Łobodziec, Amelia Majchrzak, Aleksandra Kardynał, Paulina Kuczerka i Martyna Falacińska.

Do konkursu przystąpiło 19 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu Wałbrzyskiego. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, ale jak same przyznały, poziom występów uczestników pod względem językowym i wokalnym był bardzo wysoki.

Do konkursu przygotowywała uczennice nauczycielka języka angielskiego – Joanna Pietras, która także towarzyszyła i dopingowała dziewczęta podczas występów.

Link do strony organizatora konkursu.