W sobotnie przedpołudnie - 06.05.2017 r. - na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Wałbrzychu.

Organizatorem turnieju była Powiatowa Komenda Policji w Wałbrzychu, zaś udział w nim wzięli uczniowie reprezentujący placówki oświatowe z terenu subregionu wałbrzyskiego. Powiat świdnicki reprezentowali jedynie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

Jaroszowską szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów Gimnazjum im. Sługi Bożej Anny Jenke w Jaroszowie w składzie: Sebastian Bohonos, Roksana Chodorowska i Zuzanna Kawiak. Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod czujnym okiem nauczyciela - Tomasza Dziurli.

Warto zaznaczyć, że uczestnicy turnieju w kategorii gimnazjum przechodzili przez 2 etapy konkursowe: teoretyczny i praktyczny, podczas których musieli wykazać się wiedzą dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po torze z wieloma przeszkodami do pokonania.

W wyniku rywalizacji, która była na bardzo wysokim poziomie, Komisja Konkursowa przedstawiła końcowe wyniki. Drużyna z Jaroszowa zajęła bardzo dobre - III miejsce.

Uczniom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach dotyczących bezpieczeństwa.