Dnia 27.04.2017 r. w konkursie wiedzy sportowej w ramach projektu edukacyjnego gimnazjalistów „Sport i aktywność fizyczna drogą do zdrowia” wzięło udział 15 uczestników z klas IV - VI SP oraz „na ochotnika” - z chęcią sprawdzenia się - gimnazjalistka Martyna Krzyszczak, która uzyskała 33 punkty - na 40 możliwych do zdobycia.

Pytania nie były łatwe, dotyczyły różnych dyscyplin sportowych, przepisów i zawodników. Tym większe brawa dla wszystkich, którzy zmierzyli się z tym zadaniem.

Zwycięzcą konkursu został Michał Siedlecki z klasy VI zdobywając 32 punkty, drugie miejsca przypadły Malwinie Dzieniszewskiej z klasy V i Szymonowi Radoszowi z klasy VI - oboje zdobyli po 24 punkty.

Kolejne wartościowe wyniki uzyskali Aleksandra Sypko i Daniel Kuszaj - zdobyli po 23 punkty, Adam Lasko - 22 punkty, oraz dziewczyny Amelia Czyżowska, Alicja Bohonos i Amelia Gajos uzyskały wynik 21 punktów. Najlepszą czwartoklasistką okazała się Kornelia Łabędzka uzyskując wynik 19 punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali uczestnicy projektu edukacyjnego Maciej Makówka i Konrad Puchalski.