Dnia 26.04.2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się III Festiwal Teatrzyków Dziecięcych. W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej z klas I-V.

Prezentacje poszczególnych grup zostały podzielone na 2 dni, a motywem przewodnim wszystkich przedstawień była tematyka prozdrowotna i ekologiczna.

W tym wyjątkowym przedsięwzięciu wzięli udział dyrektor szkoły – pani Beata Jankiewicz oraz zaproszeni goście: pani Monika Bieżyńska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, pani Adrianna Kalin – inspektor powiatowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, pani Elżbieta Pienio – ze Strzegomskiego Centrum Kultury, pan Remigiusz Wołowiec - przewodniczący Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice i mali aktorzy.

W pierwszym dniu (26.04.2017 r.) wystąpiły:

- pięciolatki i sześciolatki z grupy „Muchomorków”, które pod opieką p. Małgorzaty Bober i p. Agnieszki Łukasiewicz zaprezentowały bajkę o „Zdrowym Czerwonym Kapturku”;

- klasa I a wraz z wychowawczynią p. Barbarą Zbrożek przygotowała przedstawienie pt. „O zdrowiu na poważnie i na wesoło”;

- klasa II a pod opieką wychowawczyni - p. Anny Madej wystąpiła w teatrzyku pt. „Kłopoty wróżki Pelagii”;

- klasa II b wraz z wychowawczynią - p. Elżbietą Szczepanik przygotowała występ pt. „Dbaj o przyrodę”;

- klasa III b  zaprezentowała się w teatrzyku pt. „Leśny piknik”- uczniów przygotowała  p. Dominika Pieszko.

W drugim dniu festiwalu (27.04.2017 r.) zaprezentowały się:

- trzylatki z grupy „Biedronek”, które pod opieką p. Joanny Kohut-Szymczyk przygotowały przedstawienie pt. „Dbajcie o zdrowie”;

- czterolatki z grupy „Pszczółek” pod opieką p. Doroty Gacek i p. Gabrieli Ścigajło, wystąpiły w teatrzyku pt. „Jesteśmy czyści i zdrowi”;

- klasa III a pod opieką p. Bożeny Wilczak przygotowała teatrzyk pt. „O zdrowiu na wesoło”;

- klasa IV a pod opieką p. Bronisławy Czapli przygotowała przedstawienie pt. „Sąd: kto zaśmieca nasze otoczenie”;

- klasa V a pod opieką p. Doroty Burzyńskiej przygotowała przedstawienie pt. „Zdrowie Malwinki”.

Na zakończenie III Festiwalu Teatrzyków Dziecięcych pani dyrektor - Beata Jankiewicz wręczyła każdej grupie okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe - klocki, gry edukacyjne i akwarium ufundowane przez Radę Rodziców.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną, wspaniałą artystycznie kreację dzieci i podniosły atrakcyjność występów.