W dniu 26.04.2017  uczniowie z klas IV-VI Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Ekologicznym pt. „Ziemia sama nie da rady, segregujmy więc odpady”.

Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna w składzie:

Alicja Bohonos (kl. V), Malwina Dzieniszewska (kl. V), Aleksandra Krymska (kl. IV),  Adam Lasko (kl. V), Nicole Matuszak (kl. IV) i Jagoda Zając (kl. IV). Uczniowie zostali przygotowani do turnieju przez nauczycielkę – Dorotę Burzyńską.

Malwina, Ala, Jagoda i Nicole walczyły w konkurencjach sportowych i „wiedzowych”, natomiast Ola i Adam byli modelami, którzy prezentowali stroje ekologiczne (damski i  męski) - przygotowane wcześniej przez uczniów w szkole.

Jako zadanie przedkonkursowe każda szkolna drużyna miała również do wykonania plakat pt. „Dbajmy o środowisko – Ziemia to nie wysypisko”. To zadanie wykonały dwie uczennice z klasy VI znane ze swoich zdolności plastycznych: Natalia Machnikowska i Małgorzata Szczepny.

Konkurs odbywał się w miłej atmosferze opartej na zabawie i integracji. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą ekologiczną i doskonałymi   umiejętnościami sportowymi. Udowodnili również, że mają doskonałe pomysły artystyczne oraz ciekawe sposoby na ich zaprezentowanie. Dzięki udziałowi w konkursie, szkoła pozyskała, piękny kolorowy pojemnik do segregacji odpadów, który wpłynie na lepsze dbanie o środowisko naturalne.

{gallery}