Dnia 20 kwietnia 2017 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbył się XII Gminny Turniej Ortograficzno - Sportowy dla uczniów klas III pod patronatem burmistrza Strzegomia pana Zbigniewa Suchyty.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z siedmiu szkół. Jaroszowską szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIa i IIIb.

W zadaniach ortograficznych wykazały się dziewczynki z klasy IIIa: Weronika Diduszko, Patrycja Kowalczyk i Julia Wiraszka. Natomiast w konkurencjach sportowych zmagali się: Aleksander Kowalski, Marcel Maicki, Justyna Redlica, Michał Redlica i Oktawian Ziora.

Po wykonaniu przez uczniów 4 zadań w każdej z kategorii, zakończono rywalizację drugim miejscem dla uczniów z Jaroszowa.
Opiekunem drużyny trzecioklasistów była wychowawczyni klasy IIIa - Bożena Wilczak.