b1.jpg

Już po raz trzeci - 30 marca 2017 r. – przedstawiciele z klas IV-VI Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie rywalizowali ze sobą w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Przyrodniczego.

Tegoroczny konkurs, otwarty uroczyście przez dyrektor szkoły - Beatę Jankiewicz odbył się pod hasłem „Odkrywamy tajemnice świata zwierząt".

Do konkursu uczniowie z poszczególnych klas zakwalifikowali się rywalizując ze sobą w etapach klasowych. Do szkolnego II etapu zakwalifikowali się:

z klasy IV:

Adrian Głód
Aleksandra Krymska
Młynarski Kacper

z klasy V:

Alicja Bohonos
Hanna Peszek
Robert Włodkowski

z klasy VIa:

Natalia Machnikowska
Paweł Markowski
Diana Rogalska

W trakcie konkursu uczniowie wykazali się rozległą wiedzą przyrodniczą:  nazywali domy zwierząt, przyporządkowywali kręgowce do gromad, dzielili ptaki na drapieżne i roślinożerców, czy też odgadywali nazwy zwierząt po opisie słownym.

Według opinii publiczności obecnej na konkursie, najciekawszym zadaniem było rozpoznawanie zwierząt ze zdjęć. Atrakcyjność tego zadania polegała na tym, że uczestnicy przemieszczali się pomiędzy stanowiskami, na których umieszczone były karty ze zdjęciami ssaków, ptaków, gadów i owadów. W tym zadaniu uczniowie mieli do rozpoznania w czasie 5 minut łącznie 36 zwierząt (12 stanowisk po 3 organizmy).

ZWYCIĘZCAMI  TEGOROCZNEJ EDYCJI OKAZALI SIĘ:

I miejsce Natalia Machnikowska z kl. VI a
II miejsce Alicja Bohonos z klasy V a
III miejsce Diana Rogalska z klasy VI a

Najmłodsi uczestnicy, czyli czwartoklasiści, choć nie zajęli miejsca  na „podium” wykazali się dużą wiedzą zdobytą w trakcie przygotowania do konkursu. Najlepszym z nich okazał Kacper Młynarski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek przygotowane specjalnie na tę okazję. Natomiast zwycięzcy piękne, kolorowe książki o zwierzętach.

Koordynatorem konkursu była nauczycielka – Dorota Burzyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil podczas wiosennych obserwacji przyrodniczych.