Dnia 23 marca 2017 r. uczniów klasy II b odwiedził kolejny rodzic, który z wielką przyjemnością czytał dzieciom książkę i opowiedział o swojej pracy. Gościem tym była pani Katarzyna Kaczmarzyk - mama Filipa Lasaka, która pracuje w jednym ze strzegomskich banków.

W czasie spotkania dzieci poznały kolejny zawód - bankowca, dowiedziały się, że to trudna praca wymagająca wielu specjalistycznych umiejętności, a wśród nich uzdolnień matematyczno - rachunkowych. Mogły zapytać o wszystko, co ich interesowało, a dotyczyło bankowości i pieniędzy. Dzieci  bardzo zaciekawiły się zabezpieczeniami polskich banknotów, a mama Filipa chętnie o nich opowiedziała.  Pani Katarzyna wręczyła też dzieciom i wychowawczyni niespodzianki w postaci malowanek, smyczy, zawieszek, balonów, kredek, koszulek zachęcających do oszczędzania w SKO.

Spotkanie zakończyło czytanie przez gościa kolejnej książki  z serii „Absolutnie niewiarygodne przygody prosiaka" . To było ciekawe i bardzo udane spotkanie.