Wielkim sukcesem uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zakończył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Teatrze dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych zorganizowany 27 marca 2017 r. przez Strzegomskie Centrum Kultury.

Zespół w składzie: Adrianna Dubielczyk, Malwina Dzieniszewska, Adam Lasko, Martyna Tomiczek, Wiktoria Świątoniewska przygotowane przez nauczycielkę  Małgorzatę Januś przy współpracy z panią Dorotą Burzyńską i panią Agnieszką Lasko zajął I miejsce.

Jury przyznało jaroszowskiej drużynie najwięcej punktów w każdej kategorii, a największe wrażenie zrobiła pantomima pt. „Kłótnia najlepszych przyjaciół” przygotowana do „Czterech pór roku” Vivaldiego. Uznanie zyskał też kabaret „O Śpiącej Królewnie i dwóch krasnoludkach” oraz marionetka struś-Stasia z jedną krótszą nóżką - pamiątce po wypadku podczas maratonu strusi na pustyni.

Teraz tylko pozostaje czekać na okazję, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny szerszej publiczności. Najbliższa okazja to występ podczas jaroszowskiego Festynu Rodzinnego!