Dnia 24 marca 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie w ramach programu profilaktycznego szkoły zostały przeprowadzone pogadanki.

Prelekcje odbywały się w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki, szkoła podstawowa, gimnazjum i zostały poprowadzone przez Pana Roberta Topolskiego z Powiatowej  Komendy Policji w Świdnicy.

Dzieci i uczniowie przypomnieli sobie informacje na temat:  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, postępowania w kontaktach z  „obcym”, profilaktyki uzależnień. Sporą część spotkania poświecono na temat cyberprzemocy oraz zachowania się uczniów w podczas korzystania z gier komputerowych.

Gimnazjalistom i uczniom klas V, VI szkoły podstawowej pan R. Topolski po raz kolejny poświęcił czas na omówienie prawa obowiązującego nieletnich w zakresie postępowania i zachowania w życiu codziennym.

Spotkania jak zawsze były bardzo owocne, a pytania uczniów zaskakująco ważne.  W spotkaniach uczestniczyli wychowawcy, psycholog i pedagodzy szkolni.

W imieniu dyrektor szkoły podziękowania złożyła wicedyrektor – Violetta Posłuszna – Koziałkowska uczestnicząca także w tych spotkaniach.

Dziękujemy Panu Robertowi Topolskiemu za ciekawie poprowadzone spotkania  dla naszych uczniów.