Nieco zapomnianą formę komunikowania się ludzi postanowili przypomnieć sobie uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Po raz pierwszy, w ramach lekcji języka angielskiego, uczniowie z klasy 3a, 3b i 4 szkoły podstawowej oraz 1 i 2 gimnazjum pisali listy do swoich rówieśników z Ameryki. Inicjatorką tego pomysłu była nauczycielka Joanna Pietras, która przez kilka lat uczyła się w Shalom Christian Academy w Chambersburg w Pensylwanii.

Wielką radość sprawiły uczniom listy, które dotarły do Jaroszowa z USA. Zgodnie z dobrym zwyczajem, uczniowie teraz muszą odpisać na nie, a dzięki takiemu zadaniu są bardziej zmotywowani do nauki języka angielskiego.

W najbliższym czasie gimnazjalistki planują nakręcić film o swojej szkole i nawiązać bliższe kontakty z amerykańskimi rówieśnikami.

Każdy pomysł jest dobry, aby pokazać uczniom przydatność języka angielskiego w codziennym życiu. Zadanie pisania listów bardzo podoba się także dyrektor szkoły – Beacie Jankiewicz, która także uczy języka angielskiego w jaroszowskiej szkole i tym bardziej ceni takie zaangażowanie uczniów i nauczycielki.