W ramach realizowanego przez gimnazjalistów projektu edukacyjnego „Sport i aktywność fizyczna drogą do zdrowia" 14.03.2017 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie odwiedziła pani Małgorzata Ostrowska, znana na całym świecie armwrestlerka ze Strzegomia.

Małgorzata Ostrowska jest wielokrotną Mistrzynią Polski, kilkukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy (2005, 2006, 2007, 2009), Wicemistrzynią Świata Juniorów 2005, zdobywczynią brązowego Pucharu Świata Zawodowców „Nemiroff World Cup” 2006, wielokrotną zdobywczynią Pucharu Polski oraz medalistką wielu imprez rangi krajowej. W latach 2006, 2008 oraz 2009 została wpisana do księgi „Polskie Rekordy i Osobliwości” jako Najsilniejsza Polka ręki lewej.

Pani Małgorzata opowiedziała o swojej karierze, obecnej działalności, swoich przygotowaniach do najbliższych zawodów oraz o zdrowym odżywianiu i stylu życia. Znana strzegomianka kiedy odpowiedziała już na wszystkie pytania uczniów, przeprowadziła przykładowy trening. Można w takich treningach uczestniczyć codziennie w siłowni „Ostry" w Strzegomiu, gdzie nasz gość pracuje na co dzień jako trener personalny kulturystyki i fitness.

Wydarzenie podsumowała obecna na spotkaniu dyrektor szkoły pani Beata Jankiewicz, która podziękowała pani Małgorzacie Ostrowskiej za doskonałą promocje zdrowia i aktywności fizycznej w ZSP w Jaroszowie.