Dnia  6 marca 2017 r. na zaproszenie  dzieci z klasy II b ZSP w Jaroszowie oraz wychowawczyni - Elżbiety Szczepanik przybył do naszej szkoły policjant - Pan Paweł Kiełbowicz, który pracuje w Komisariacie Policji w Strzegomiu i jest tatą drugoklasisty Filipa Kiełbowicza.

Niecodzienny gość bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swojej ważnej, odpowiedzialnej i często niebezpiecznej pracy, natomiast mali słuchacze czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali dużo pytań. Ogromne zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta: odznaka i broń służbowa, alkomat, latarka, kajdanki, radiostacja, paralizator i pałka jako środek przymusu bezpośredniego.

Jednak głównym celem spotkania było włączenie się kolejnego rodzica do akcji

„Pani Ela czyta dzieciom". Kiedy pan policjant rozpoczął czytanie, w klasie zapanowała cisza. Wszyscy w skupieniu wysłuchali opowiadania o wesołych przygodach zwierząt, po czym gość zaprosił dzieci do obejrzenia policyjnego radiowozu od wewnątrz, a następnie zademonstrował sygnały świetlne.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, po którym policjanci będą kojarzyli się dzieciom, jako przyjaciele służący pomocą zawsze i w każdej sytuacji.