W  ostatnim dniu nauki przed feriami 10 lutego 2017 r. uczniowie klasy II b w raz z wychowawczynią zaprosili  wyjątkowego gościa - Panią Elżbietę Gadulę - bibliotekarza Filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom.

Pani Ela czytała młodym słuchaczom o kolejnych zabawnych przygodach dzieci z Bullerbyn, pokazywała ilustracje i wyjaśniała niezrozumiałe wyrazy z tekstu. Również niektórzy uczniowie, wyręczając gościa,  mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych. Byli to Przemek Januś i Łucja Kołodziej. Spotkanie z panią bibliotekarką odbyło się ramach cyklu spotkań z książką pod hasłem: "Pani Ela czyta dzieciom" realizowanego przez panią Elżbietę Szczepanik.

Zachwyceni drugoklasiści serdecznie podziękowali za odwiedziny, za wspólnie spędzony czas i zaprosili gościa do dalszej współpracy. Mają też nadzieję, że będzie więcej chętnych do głośnego czytania w ich klasie.