W zimowej aurze - 07.02.2017 r. - już po raz piąty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zorganizowano eliminacje gminne XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W imieniu organizatorów recytatorów i ich opiekunów przywitała dyrektor ZSP w Jaroszowie – pani Beata Jankiewicz. W drugiej części konkursu, występom gimnazjalistów  przysłuchiwał się Burmistrz – pan Zbigniew Suchyta oraz naczelnik Wydziału Oświaty – pani Urszula Podsiadły – Szubert.

W tegorocznym konkursie zaprezentowało się 24 recytatorów ze szkół podstawowych i 11 gimnazjalistów. Do pracy w Komisji Konkursowej zostali zaproszeni: pani Maria Kierko -wieloletnia nauczycielka i społecznik, pani Katarzyna Wójcik - dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, pani Wioletta Urban - Smagłowska - naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu.

Koordynatorkami konkursu były polonistki z ZSP w Jaroszowie: pani Monika Bytnar – Gołembiowska i pani Bronisława Czapla, które co roku proponują inny temat przewodni, który dominuje w dekoracji sali gimnastycznej. W tegorocznej edycji wykorzystano motyw litery, bo mottem konkursu był cytat „Życie to pojedyncza litera alfabetu. Może nie znaczyć nic, a może być częścią czegoś wielkiego”. Pamiątkowe upominki w postaci „uskrzydlonej litery P” otrzymali wszyscy deklamatorzy, a zostały one wykonane przez nauczycielki jaroszowskiej szkoły – panie, Dorotę Burzyńską i Bronisławę Czaplę.

Utalentowani recytatorzy  22 - 23 marca br. będą reprezentowali gminę Strzegom w eliminacjach powiatowych w Świdnickim Ośrodku Kultury. Laureatami zostali:

kategoria „MŁODSI”:

I miejsce         Aleksandra Szustak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy
II miejsce        Nadia Figurak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach
III miejsce       Malwina Dzieniszewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie
wyróżnienie   Julia Brokos – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy
wyróżnienie   Wiktoria Świątoniewska - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

kategoria „STARSI”:

I miejsce          Paulina Kuczerka - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie
II miejsce        Katarzyna Madej – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu
III miejsce       Katarzyna Mądrzak – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu
wyróżnienie   Alicja Riss – Zespół Szkół w Goczałkowie
wyróżnienie   Martyna Falacińska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

Nagrody książkowe dla laureatów i wyróżnionych zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.