W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, a przede wszystkim z klasy II b,  włączyli  się w szkolną akcję głośnego czytania.

W  pierwszym semestrze dzieci systematycznie (5 razy w tygodniu) słuchały czytanych przez nauczyciela książek w ramach klasowych spotkań z literaturą dziecięcą pod hasłem: „Pani Ela czyta dzieciom”. Odbywały się wizyty zaproszonych gości. Książki ze „Złotej Listy” (i nie tylko) czytali dzieciom rodzice: pani Małgorzata Januś oraz pani Agata Grajny, nauczyciele oraz chętni  koledzy. Dzieci spontanicznie wypowiadały się na temat treści poznanych książek, a także wykonywały prace plastyczne dotyczące przygód ulubionych bohaterów.

W minionym półroczu przeczytaliśmy między innymi: „Karolcię" - Marii Kruger, „Zaczarowane przygody Dzwoneczka"- Lisy Marsoli, „Dzieci z Bullerbyn" – Astrid Lindgren,  „Świąteczne opowieści". Jesteśmy w trakcie czytania zabawnego Ściśle tajnego dziennika Prosiaka"- Emer Stamp - książki zaproponowanej przez jednego z młodych słuchaczy.

Codzienne czytanie przed lekcjami lub na początku pierwszej lekcji sprzyja wyciszeniu się dzieci, lepszej koncentracji uwagi, rozwija skłonność do refleksji i poczucie humoru, poprawia relacje między uczniami, a także zwiększa więź uczniów z  czytającym nauczycielem. Poza tym dzieci chętniej korzystają z biblioteki szkolnej.