Jak zawsze, społeczność Jaroszowa i okolicznych wsi włączyła się w to piękne dzieło.  Już po raz siódmy – 15 stycznia 2017 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie został zorganizowany „sztab pomocniczy” Strzegomskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy jaroszowskiego 25. Finału WOŚP p. Tomasz Trestka i Sylwia Chrut-Rudnicka (z ramienia Sztabu) i Violetta Posłuszna-Koziałkowska (z ramienia Szkoły) zadbali o najmniejszy szczegół, aby impreza była udana.

W tym roku zbierane były pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Gości przywitała wicedyrektor ZSP w Jaroszowie – p. Violetta Posłuszna-Koziałkowska. Jak zwykle mieszkańcy wsi nie zawiedli i licznie przybyli, by podziwiać występy, najpierw uczniów podczas przedstawienia jasełkowego, a później prezentacje talentów przedszkolaków, uczniów z zerówki, uczniów z klas I-III SP i oraz Koła Tanecznego działającego w świetlicy wiejskiej.

Występy dzieci przeplatane były licytacjami, które, jak zawsze, wywołały wiele emocji wśród bardzo hojnej publiczności. Wśród licytujących uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Marczak.

Przez ponad 5 godzin program imprezy, prowadzonej przez nauczycielkę Monikę Bytnar-Gołembiowską, wypełniły występy dzieci z jaroszowskiej szkoły i przedszkola, które zostały przygotowane przez nauczycieli: Bożenę Wilczak, Dominika Pieszko, Małgorzatę Bober, Barbarę Zbrożek, Joannę Kohut-Szymczyk, Dorotę Gacek, Elżbietę Szczepanik, Annę Madej, Dorotę Burzyńską, Gabrielę Ścigajło i Tomasza Dziurlę.

Wystąpił również zespół  EX-BOYS. Na zakończenie zapłonęło tradycyjne „światełko do nieba” w wykonaniu grupy tanecznej z Kamiennej Góry i Wrocławia „IRRBLOSS”,  którzy przygotowali piękny taniec z ogniem.

Dzięki wielkiemu  zaangażowaniu licytatorów – nauczycieli z ZSP w Jaroszowie: Tomasza Dziurli i Sylwii Chrut-Rudnickiej w orkiestrowej puszce (z samych licytacji) znalazło się 3.590,00 i 20 EURO. Zlicytowano wszystkie zebrane gadżety, a mieszkańcy chcieli więcej….. więc prowadząca, spontanicznie zaproponowała swoją koszulkę z 25. finału…. która oczywiście została zlicytowana. Dzięki tej zabawnej sytuacji licytatorzy zapewnili mieszkańcom wiele radości i uśmiechu.

Na ogólny wynik zbiórki miała wpływ również praca uczniów ze szkolnego Koła Wolontariatu (Aleksandry Perec, Diany Rogalskiej, Adama Lasko, Aleksandry Kardynał, Zuzanny Kawiak, Wiktorii Łobodziec, Amelii Majchrzak), którzy do swych puszek zebrali 2.488,38 zł. W świetlicy wiejskiej został zorganizowany bufet, gdzie Goście mogli kupić ciepłe potrawy – grochówkę, krokiety i pierogi oraz domowe wypieki podarowane przez, jak zwykle, niezawodnych Rodziców. W prowadzonym przez rodziców bufecie, który obsługiwany był przez p. Izę Marek, p. Annę Peszek, p. Zofię Rułkę, p. Anetę Trestkę, p. Katarzynę Sękowską, p. Agnieszkę i Dariusza Lasko - zebrano 1.155,72 zł. t.

Po podliczeniu całej zbiórki okazało się, że w tym roku został pobity ubiegłoroczny rekord, bo podczas jaroszowskiej edycji WOŚP zebrano łącznie kwotę 7234,10 zł. i 63,88 Euro. W tym roku, ponownie było malowanie twarzy, które wykonywała p. Anna Peszek i p. Iza Marek. Jak co roku, organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Podczas tegorocznej zabawy była maskotka imprezy Myszka Mini, która zabawiała milusińskich i zbierała pieniądze z wolontariuszami do orkiestrowej puszki.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki dobrej współpracy środowiska lokalnego z placówką oświatową, takie imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi i przynoszą korzyści dla wszystkich. Cieszy fakt, że jaroszowianie wykazali się empatią i zrozumieniem dla idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – jedynego takiego „zrywu narodowego” znanego od 25 lat na całym świecie.

A oto lista Sponsorów, którzy wsparli WOŚP w Jaroszowie:

Krzysztof Skolak „Fundacja Bazalt”
Radni Rady Miejskiej: Krystyna Lewicka, Zbigniew Miłek, Sabina Wiktorowicz, Cezary Włodarczyk i Paweł Rudnicki

Radna Rady Powiatu Diana Szwed

p. Tadeusz Lisiecki z wnuczkami

p. Jan Samburski

Punkt apteczny „Jaropunkt” p. Rafał Graczyk

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ RÓWNIEŻ OBSŁUDZE SPRZĘTU NAGŁOŚNIENIOWEGO: P. BARTŁOMIEJOWI TRESTCE, P. KRZYSZTOFOWI TRELI, P. JERZEMU TRELI.

Organizatorzy 7.  jaroszowskiej edycji WOŚP serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia 25. Finału WOŚP.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!