Ważnym wydarzeniem w I semestrze nauki są szkolne eliminacje XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które zostały zorganizowane 13.01.2017 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie.

Talent recytatorski, jak każda wyjątkowa zdolność, wymaga, aby poświęcić mu czas i zaangażować się w niego całym sobą. Do wysokiej formy czasami dochodzi się latami. Na eliminacjach szkolnych, recytatorzy prezentują swoją pracę nad tekstami, ale przede wszystkim pokonują psychologiczną barierę występu przed publicznością. Poddawani są nie tylko ocenie jury, ale i innych uczestników. Każdy organizator konkursów wie, że im wyższy etap, tym emocje są co raz większe i trzeba umiejętnie z uczniami nad nimi pracować.

Komisja w składzie: wicedyrektor szkoły – Violetta Posłuszna-Koziałkowska oraz nauczycielki - Bronisława Czapla, Małgorzata Januś i Monika Bytnar-Gołembiowska wysłuchały 14 prezentacji w kategorii „młodsi” czyli uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz 4 występów uczennic z gimnazjum.

Niestety, zgodnie z regulaminem, komisja mogła wybrać jedynie 3 osoby z każdej kategorii wiekowej, które będą reprezentowały jaroszowską placówkę podczas eliminacji gminnych 07.02.2017 r.

Oto wyniki:

KATEGORIA „MŁODSI”:

I miejsce – Julia Drohomirecka
II miejsce – Diana Rogalska
III miejsce - Wiktoria Świątoniewska
wyróżnienie – Malwina Dzieniszewska
wyróżnienie – Oliwia Gajos

KATEGORIA „STARSI”:

I miejsce – Paulina Kuczerka
II miejsce – Martyna Falacińska
III miejsce – Emila Henike

Laureaci otrzymali nominacje do etapu gminnego, okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki, a wszyscy uczestnicy oceny celujące z języka polskiego.

Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy tego, że spróbowali swych sił i zmierzyli się, nie tylko z recytowanymi tekstami, ale także z tremą.

Oprócz laureatów i osób wyróżnionych do konkursu przystąpili:

Adrianna Dubielczyk, Kornelia Łabędzka, Natalia Machnikowska, Nicole Matuszak, Kacper Młynarski, Michał Siedlecki, Aleksandra Sypko, Małgorzata Szczepny, Martyna Tomiczek, Zofia Malinowska.