b1.jpg

Za oknami biało, mróz także dopisał, a w przedszkolu w Jaroszowie bardzo ciepło i przytulnie. Dzieci z Akademii Przedszkolaka pamiętają o ptakach zimujących u nas, którym wcale nie jest łatwo przetrwać szczególnie, gdy śnieg przykryje roślinki będące ich pożywieniem.

W trakcie zajęć dzieci poznały wygląd, kolorystykę i nazwy ptaków tj.: jemiołuszka, sikorka, gil, wróbel, wrona, kos, gawron i gołąb cukrówka. Rozmawialiśmy o rodzajach pokarmów dobrych dla poszczególnych gatunków i doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, gdy zrobimy tłuszczowe kule napełnione ziarnami, tak by mogły z nich korzystać różne ptaki.

Podsumowując zajęcia, dzieci wykonały kolorowanki, którymi mogły pochwalić się rodzicom.