Dzieci z Akademii Przedszkolaka w poniedziałek - 9 stycznia 2017 r. -  poznały masę solną i doskonale bawiły się nią na zajęciach plastycznych. Zabawa była przednia, a „ulepianki” sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Wykonana z prostych i dostępnych w każdej kuchni produktów masa solna jest doskonała nie tylko do zabawy z dziećmi, ale także do tworzenia ślicznych dekoracji do domu. Tworzymy z niej figurki, ramki do zdjęć czy naczynia ozdobne. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, co nam się podoba. Masa solna jest plastyczna, dlatego możemy ją formować w dowolny sposób. Nawet małe dzieci, bez problemu mogą tworzyć własne figurki. Sprawi im to wiele radości, a także może kształtować wyobraźnię i wpływać na poprawę motoryki małej. Obecnie, coraz więcej osób docenia jej właściwości, gdyż wspólne zabawy z dziećmi mogą umacniać więzi rodzinne. Zabawa z pociechami jest bardzo ważna, a masa solna bardzo w tym pomaga.

PRZEPIS NA MASĘ SOLNĄ:

1 szklanka mąki (najlepiej poznańskiej)

1 szklanka soli

1 łyżka oleju

Około ½ szklanki wody

WYKONANIE – mąkę z sola mieszamy, dodajemy olej i wodę, ale stopniowo, tak by masa nie była zbyt wilgotna. Ugniatamy jak ciasto na pierogi; około 10 minut.