Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Ich dziwny czar ten nastrój stwarza dla życia najważniejszy, rozlewa się na ludzkich twarzach uśmiechem najpiękniejszym. Ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń” - Krystyna Chojecka „Ten nastrój”.

W czwartkowe przedpołudnie - 22.12.2016 r. - liczna grupa dzieci i młodzieży z koła wokalno-teatralnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zaprezentowała przed swoją publicznością i zaproszonymi gośćmi, przygotowane przez katechetę Tomasza Dziurlę oraz nauczycielki: Małgorzatę Januś i Elżbietę Szczepanik, przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jasełka 2016 - Bóg się rodzi, moc truchleje”.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To czas wyjątkowej łaski od Boga dla ludzi. Bardzo ważne jest, abyśmy właściwie przygotowali się na przyjście obiecanego Zbawiciela do naszej codzienności, by święta Narodzenia Pańskiego były przez nas naprawdę właściwie przeżyte.

W tegorocznych Jasełkach z bożonarodzeniową radością wystąpili: Zofia Malinowska jako narrator, w roli diabłów - Aleksandra Kardynał, Wiktoria Łobodziec, Amelia Majchrzak, Wojciech Pindral, Zuzanna Kawiak, Szymon Otocki (Lucyfer), Aleksandra Perec (policjant), w roli aniołów: Daria Kisielewska, Patrycja Jewuła, Paulina Kuczerka (Maryja), Piotr Kozakiewicz (Józef), Wioletta Kardynał (wójt), Magdalena Holz (lekarz), Martyna Falacińska (nauczyciel), Sebastian Rasała (murarz). Kacper Młynarski i Kornelia Łabędzka byli uczniami, a role dzieci zagrali najmłodsi uczniowie: Łucja Kołodziej oraz Przemysław Januś.

Na Jasełka i Wigilię Szkolną przybyli: pani Beata Jankiewicz - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: ks. Marek Krysiak - Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, pan Wiesław Witkowski - Zastępca Burmistrza Strzegomia, pan Zbigniew Kołodziej sołtys wsi Jaroszów, pani Krystyna Lewicka - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu, pani Bernadeta Liszka - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz członek Rady Sołeckiej wsi Jaroszów, a także członkowie Rady Szkoły: pani Jolanta Holz i pan Remigiusz Wołowiec.

Podczas tegorocznych Jasełek bożonarodzeniowych „młodzi aktorzy” ukazali widzom uwspółcześnioną wizję wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa.

Bardzo ważnym i wyczekiwanym przez uczniów momentem Wigilii szkolnej było radosne kolędowanie. Każda klasa przygotowała i wykonała jedną popularną polską kolędę lub pastorałkę. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaśpiewali również współczesne kolędy anglojęzyczne: „Mary, did you know” oraz „Oh, what a special night”. Występom uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości towarzyszyła wielka radość ze wspólnego kolędowania.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, na zakończenie grupa taneczna uczniów wykonała współczesny taniec przedstawiający w swej symbolice odwieczną walkę dobra ze złem i ostateczne zwycięstwo dobra i miłości. Życzmy sobie, aby tak było w naszym codziennym życiu.